| Elektroantrieb | N/A |
|---|---|
| BATTERIE | N/A |
| Rahmenhöhe | Lady Classic 46-50-54 cm |
| Rahmen | HIGHT TENSILE CLASSIC |
| Gänge | INTERNAL 7 |
| Gabel | RIGID HIGH TENSILE BEND 1-1/8" |
| (Feder/Dämpfungssystem) | N/A |
| (Federweg) | N/A |
| Steuersatz | CH2900BW, THREAD 1-1/8 |
| Tretlager | THUN BOOGIE 2.0 PLUS |
| Vorbau | MAGIX ALLOY/STAINLESS STEEL CITY |
| Lenker | MAGIX STEEL CHROME PLATED CITY W620mm |
| Sattelstütze | STEEL CP D28.6 |
| Griffe | HERRMANS 93 |
| Sattel | SELLE ROYAL GIPSY |
| Bremshebel | SACCON V-BRAKE L321A |
| Bremse | FRONT: V-BRAKE/ REAR: V-BRAKE COASTERBRAKE |
| Schalthebel | SHIMANO NEXUS 7 SPEED REVOSHIFT |
| Umwerfer | N/A |
| Schaltwerk | N/A |
| Kettenrad | 38T w/ALLOY CRANKS |
| Kassette | SHIMANO 18T |
| Kette | KMC Z610 XRB(ANTI-COROSION) |
| Nabe vo. | SHIMANO DH-3N31-NT 6V/3.0W |
| Nabe hi. | SHIMANO NEXUS 7 COASTERBRAKE |
| Felgen | RYDE ZAC2000 ALLOY DOUBLE WALL |
| Speichen | SAPIM STAINLESS 14G (2.0) |
| Reifen | CST 1207 28x1.75x2, 47-622 w/REFLEX TAPE |
| Pedale | MARWI SP808 RESIN BODY w/NON SLIP |